Спорт

Видео: Фјури во две рунди го „реши“ Шварц и направи вистинско шоу!

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури, уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите боксери на денешницата, и е најголем шоумен помеѓу боксерите.

На Фјури му беа потребни само две руни за да го „реши“ Шварц, а потоа направи шоу за навивачите во Лас Вегас.

Фјури во рингот влезе облечен во американското знаме и со песна на Џејмс Браун во стилот на Аполо Крид од серијалот филмови Роки, а по победата тој запеа песна од Аеросмит.

Advertisements
To Top