Спорт

Видео: Дали го имаме голот на годината!?

Дефанзивецот на шведски Синсвал, Ноа Сонко Синдберг на мечот против Ѓургарден постигна фантастичен гол кој сигурно ќе конкурира за нагрдата „Пушкаш“.

Младиот шведски репрезентативец постигна спектакуларен гол со ножички на кој можат да му позавидат и најголемите мајстори.

Advertisements
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top