Видео: Балканците расположени, на натпревар од НБА ечеше хитот на Дино Мерлин!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Натпреварот помеѓу Портланд и Клиперси имаше балканска увертира.

Во НБА е пракса од време на време секој играч да ја избира својата омилена песна која ќе биде пуштена на загревањето.

Благодарение на Јусуф Нуриќ во салата пред споменатиот натпревар ечеше хитот на балканската ѕвезда Дино Мерлин, пишува Спортски.мк.

Познатиот хит освен Нуркиќ го развесли и Србинот Бобан Марјановиќ. Покрај нив беше и Италијанецот Галинари на кого веднаш му стана јасно: Ова е нешто ваше…