Видео: Бабунски со фантастичен гол на дебито!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски имаше деби од соништата за Јокохама и постигна фантастичен гол во победата над Урава со 3:2.

„Пресреќен сум за голот. Ова е одличен почеток на сезоната, славевме против еден од најдобрите тимови во шампионатот, ова е добар знак. По завршување на натпреварот, тренерот ми честиташе за голот“, изјави Бабунски.