Спорт

Везе и на 37 години: Роналдињо растура во футсал

Роналдињо и понатаму продолжува да ги воодушевува љубителте на фудбалот ширум светот, но овој пат на футсал терените.

Иако веќе четири години не игра професионален фудбал и има 37 години, славниот Бразилецот воодушевува каде и да се појави – овој пат во индиската футсал лига.

Роналдињо неодамна потпиша за Делхи Драгонс, па на својот втор настап постигна хет-трик и беше прогласен за играч на натпреварот.

To Top