Вечер е главната битка за фудбалскиот клупски трон на Европа – еве ги стартните состави на Реал и Ливерпул


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Вечерва на програмата од 21:00 часот во Париз ќе се игра големата битка за трофејот во Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид.

УЕФА веќе ги најави можните состави, а екипите очекувано би требало да ги предводат Мохамед Салах и Карим Бензема.

Според најавите Ливерпул ќе стартува со: Алисон, Александар-Арнолд, Конате, Ван Дајк, Робертсон, Хендерсон, Фабињо, Кеита, Салах, Мане, Луис Дијаз.

На спротивната Карло Анчелоти се очекува да ги избере овие 11: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Крос, Кашемиро, Модриќ, Валверде, Бензема, Винисиус Жуниор.