Вака звучеше „бомбата“ од Трајковски против Италија на 24 јазици


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


После елиминацијата на Италија, Македонија вечерва ја чека нов тежок предизвик, овој пат наш противник е Португалија предводена од Кристиано Роналдо.

Португалците се последната пречка на Македонија пред Мундијалот во Катар. Победата против Италија ја донесе Александар Трајковски со голот во 92. минута, па пред дуелот со Португалија да се потсетиме на овој гол и со 17 различни коментатори на 17 различници јазици.