Вака е во руската трета лига: Летаа боксови и клоци на полувреме


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неделниот натпревар од Професионалната фудбалска лига во Русија, што му припаѓа на третиот ранг од фудбалските натпреварувања во оваа земја, го одбележаа немири и тепачки.

На полувремето од натпреварот помеѓу Торпедо од Владимир и Текстилци од Иваново дојде до жестока тепачка на теренот, но не помеѓу фудбалерите, туку помеѓу навивачите. Тепчката ја прекина полицијата, а ионака слабиот натпревар заврши со блед резултат од 0:0.