Уште еднаш докажа дека е класа од голгетер: Бензема „го реши“ Челзи на Стенфорд Бриџ

Карим Бензема и вечерва на дуелот против Челзи на „Стенфорд Бриџ“, во рамки на четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите, докажа дека веројатно моментално е најдобриот голгетер на светот. А зошто да не генерално и најдобар фудбалер на планетата.

Бензема запиша уште еден хет-трик постигнувајќи два гола во само три минута, а третиот постигнувајќи го после една грешка на голманот на Челзи, за конечни 1:3.