Урнебесно: Конте овој пат се надмина себе си!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерите на Челзи остварија голема победа на гостувањето во Стоук со 2:1, а клучниот момент се случи во 87-та минута кога Кејхил погоди за водство на „сините“.

Темпераментниот италијански стратег Антонио Конте на себе својствен начин го прослави погодокот, но овој пат се чини дека се надмина себе си.

Погледнете го славјето на Конте за кое зборува цела Англија!


Cont—— by situacijeliga