Славни

„Тројка“ на фудбалерски начин

Фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо минатата недела се приклучи на тренинзите на Јувентус, па очекувано е дека продолжението на сезоната на Серија А ќе го дочека максимално подготвен.

Португалецот во својата кариера има постигнато преку 700 гола од различни позиции, а дека е вешт со топката и може буквално се, покажа на последниот тренинг. Со еден удар со нога постигна кошаркарска „тројка“, а Јувентус на својата официјалниот „Твитер“ веднаш се пофали со неговиот подвиг.

Advertisements
To Top