Трансфер на кариерата: Најдобрата Македонка потпиша за ПСЖ!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова направи трансфер на кариерата и потпиша за францускииот гигант, Пари Сент Жермен.

Наташа Андонова од Шведска, односно од Розенгард, се сели во редовите на ПСЖ, екипа која има големи амбиции во Лигата на шампионите.

Инаку, Андонова во вториот дел од сезоната нема да може да игра во Лигата на шампионите за ПСЖ, бидејќи веќе настапуваше за Розенгард.

Андонова кариерата ја започна во Тиквеш од Кавадарци, а има настапувано и за германскиот тим Турбине.