Трансфер „бомба“: Фабрегас се враќа во својот бивши клуб!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Фудбалерот на Челзи, Цеск Фабрегас би можел повторно да го облече дресот на Арсенал и тоа оваа зима, ексклузивно пренесуваат англиските медиуми.

Фабрегас не е во плановите на Конте и нема да игра сериозна улога во тимот, па би можел да го напушти „Стенфорд Бриџ“ уште во јануарскиот преоден рок.

Венгер верува дека Фабрегас би бил одлично засилување за Арсенал, најпрво бидејќи одлично ја познава средината, а исто така би можел да ја превземе улогата на организарот на играта.

Фабрегас својата фудбалска афирмација ја доживеа токму во Арсенал каде пристигна на 16 годишна возраст, а потоа во 2011 година се врати во Барселона.

Венгер и фановите се спремни повторно да го пречекаат со раширени раце, а за Фабрегас Арсенал ќе биде првиот избор доколку се реши да го напушти Челзи.