Трансфер бомба: Барса спреми богатство за…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона во летниот преоден рок ја очекуваат неколку важни промени, а покрај промена на тренерското столче ќе се направат и неколку промени во играчкиот кадар.

Медиумите веќе почнаа да лецитираат со многу имиња со оглед на фактот што каталонскиот тим на лето сигурно ќе претрпи мала реконструција. Неколку ѕвезди се на радарот на Барселона, а последните денови се актуелизираше името на Александре Лаказет.

Овој фантастичен напаѓач е на мета на најголемите европски клубови веќе подолго време, а неодамна и самиот призна дека ја игра последната сезона во Лион. На лето сигурно ќе прави трансфер, а Барса сака да ја искористи таквата ситуација.

Барселона сака да донесе напаѓач од светска класа со оглед на фактот што Пако Алкасер не се покажа како добро решение. Поради тоа е Лаказет е трансфер цел број еден, но за потписот на францускиот напаѓач Каталонците ќе треба да издвојат минимум 50 милиони евра.