Тандемски во теретана

Колку и да има професионални обврски и напорни тренинзи, Кристиано Роналдо секогаш најдува време за заеднички тренинг со Георгина во теретана.

Роналдо на социјалните медиуми објави фотографија од теретана на која позира заедно со атрактивната Георгина со интересен наслов: „Работата е завршена“.

Иако Роналдо е фудбалерот со најголем број на фанови на социјалните мрежи на Инстаграм го следат 276 милиони луѓе, убавата Герогина која ја следат „само“ 24 милиони предизвика поголем интерес кај јавноста. Секако главна причина за тоа е розовите хеленки на Родригез кои го истакнаа нејзиниот главен адут, бујниот задник.