„Таму каде што животот започнува, а љубовта никогаш не завршува“


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Славниот фудбалски ас и планетарна ѕвезда, Кристиано Роналдо, и неговата партнерка Георгина Родригез ќе добијат близнаци, а сега преку видео на својот Инстаграм го објавија полот на децата.

„Таму каде што животот започнува, а љубовта никогаш не завршува“, напишал тој во описот на видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

На видеото четирите деца на фудбалерот пукаат балони од кои паѓаат розови и сини конфети. На овој начин фудбалската суперѕвезда објави дека тој и Георгина очекуваат син и ќерка, а се чини дека неговите деца се возбудени поради тоа.