Светската УФЦ шампионка „ја фрли ракавицата“ кон Ким Кардашијан

Светската шампионка во УФЦ, Аманда Нунс, јавно ја предизвика „риалити“ ѕвездата Ким Кардашијан на борба во кафезот, откако претседателката на спортот Дана Вајт прокоментира колку смешна сума на пари ќе заработат во борбата.

Нема смисла да се спомене дека тоа е огромна разлика во подготвеноста, но Нунс би сакала да ја види Кардашијан во осумаголниот кафез. И додека јутјуберите претежно заземаа став против поранешните светски шампиони во бокс, ММА-страницата се чини дека е многу склона да се приклучи на забавата.

Боксерската sвезда од Бразил на Ким и соопшти на социјалните мрежи: „Ајде да го сториме тоа“.

Во секој случај, таа борба би била прилично еднострана, со оглед на тоа дека Ким во моментов се бори со разводот од Канје Вест, а професионалната боксерка веќе треба да ја брани титулата по 12-ти пат.

Сепак, на многу обожаватели на двете дами им се допаднала идејата за борба, па една од нив предложила: „Аманда може да ги добие сите три сестри одеднаш, со едната рака врзана зад грб, таа ќе ги победи за помалку од една минута “. Идејата за борбата е да се одвива така што Нунс би имала врзани очи, исто така е отфрлена.