Спорт

Суарез дефинитивно го пропушта финалето!

Суарез на натпреварот против Атлетико Мадрид во плуфиналето од Купот заработи црвен картон, а денес дисциплинската комисија му изрече два натпревари суспезија.

Тоа значи дека најдобриот стрелец на Барса дефинитивно ќе го пропушти финалето на Купот против Алавеш и првиот натпревар во тоа натпреварување следната сезона.

Барселона најави дека ќе ја обжали казната на Уругваецот, но тешко е да се поверува дека ќе му биде анулирана целата казна.

Advertisements
To Top