Спорт

Гризман доаѓа во Јунајтед само под еден услов!

Во последно време се погласни се шпекулациите за трансферот на Антоан Гризман во Манчестер Јунајтед, а денес медиумите открија дека Французинот поставил еден услов за реализација на трансферот.

Медиумите тврдат дека трансферот е веќе договорен и дека „црвените ѓаволи“ ќе ја платат откупната клаузула која изнесува 100 милиони евра.

Атлетико Мадрид не се прашува ништо за трансферот, но наводно Гризман сега поставил еден услов.

Имено, Гризман има цел да игра во Лигата на шампиони следната сезона и затоа Јунајтед ќе мора сезната да ја заврши помеѓу првите четири екипи во домашното првенство, ако сака да ги добие услугите на фантастичниот напаѓач.

Во моментов, Манчестер јунајтед е надвор од топ четири, но има само еден бод негатива зад Ливерпул и два зад Арсенал. Мурињо исто така ја има и опцијата преку триумф во Лига Европа да обезбеди настап во Лигата на Шампионите.

Advertisements
To Top