Срби во Мелбурн со оро на улица протестираа заради одбивањето на Ѓоковиќ за австралиска виза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Српските навивачи и обожаватели на Ѓоковиќ протестираа пред хотелот каде што е сместен Новак во Мелбурн во очекување на одговор по однос на жалбата на адвокатскиот тим на тенисерот кој доби забрана за учество на Австралија Опен.

Пред хотелот Парк, повеќе навивачи решија да го искажат своето незадоволство играјќи оро.

Ѓоковиќ утрово ќе биде сослушан пред Федералниот суд во Мелбурн откако му беше одбиена визата по добиеното медицинско иземање кое првично беше доволно за тој да може да настапи на Австралија Опен.