Спортскиот свет се тресе: Старлетата објавува автобиографија која може да растури многу бракови


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинската старлета Клаудија Џардоне одлучи да ја објави својата автобиографија и веднаш предизвика немир во фудбалскиот свет и јавност.

A post shared by Claudia Ciardone (@clauciard) on

Девојката која беше љубовница на Карлос Тевез „собра“ во својот кревет многу оженети фудбалери, но и други спортисти. Оттука, не е чудно што многумина од нив сега стравуваат што и како ќе пишува во книгата која ќе ја издаде Клаудија.

A post shared by Claudia Ciardone (@clauciard) on

Судејќи според нејзините фотографии, нема сомнеж дека спортистите „лесно паѓале“ на нејзиниот сексапил.

A post shared by Claudia Ciardone (@clauciard) on

A post shared by Claudia Ciardone (@clauciard) on