Спортска заводливост и елеганција во бело – Линдзи Вон во импресивно издание

На доделувањето на „Laureus World Sports Awards“ вниманието на присутните, фоторепортерите, а преку нив и на пошироката јавност, го привлече американската скијачка Линдзи Вон со нејзината елегантна и заводлива модна комбинација.

На церемонијата на доделување на годишните награди на најдобрите светски спортисти во организација на академијата Лауреус, американската скијачка Линдзи Вон блесна во супер провокативен и атрактивен бел фустан со елегантен дизајн.

Белиот фустан ги откри и истакна сите атрибути на русокосата спортистка , Вон во Монако предизвика лавина од воодушевување кај сите присутни на церемонијата.