СПОДЕЛИ МУЗИКА: Оливие Либо со Барбара Карлоти – Le Petit Succès, шармот на француските ритми


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Оливие Либо е француски музичар, продуцент, текстописец и гитарист, кој е еден од основачита на култниот музички бренд Nouvelle Vague. Овој пат, еве го во тандемски сингл проект со Барбара Карлоти – лесна и игрива песна за поубаво и повесело расположение.