СПОДЕЛИ МУЗИКА: Мизар – „Стој“, за прв пат на YouTube


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Прва студиска снимка и спот за „Стој“ од 1986. Постава на Мизар: Горазд Чаповски (гитара), Горан Таневски (вокал), Панта Џамбазоски (тапани), Илија Стојановски (бас гитара), Слободан Стојков (клавијатури).