Спектакуларен пречек за Роналдо на стадионот од Ал-Наср (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Новиот клуб на Кристиано Роналдо, Ал-Наср, и неговите навивачи приредија вистински спектакл за пречек на фудбалската ѕвезда на стадионот „Мрсоол Парк“ во Ријад, Саудиска Арабија.