Соиграчите му го спасиле животот на Торес: Мадрид ги слави хероите Габи и Врсаљко!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Капитенот на Атлетико Мадрид, Габи и хрватскиот репрезентативец Шиме Врсаљко се најзаслужни за спасувањето на Фернандо Торес кој вчера стравично се повреди на дуелот против Депортиво.

Тие не дозволија напаѓачот да си го проголта јазикот, а нивната спретна реакција ја пофали докторот на Депортиво, Карлос Ларињо кој прв му даде помош на Шпанецот долу на теренот.

„Она што Габи и Врсаљко го направија е клучно, реагираа брзо и спретно. Завршија одлична работа. Габи бил гризнат додека се обидувал да му го извади јазикот“, истакна докторот.

Утрово и самиот Фернандо се огласи преку Твитер благодарејќи им на сите за поддршката, а навивачите на „јорганџиите“ преку социјалните мрежи им заблагодаруваат на Габи и Врсаљко.