Што и да кажете, ќе згрешите: Колку години ѝ давате на оваа заводлива убавица?

Ако на прв поглед изгледа како студентка, Луре Хсу од Тајван наскоро ќе наполни 42 години, а поради својот младешки изглед стана вистинска интернет ѕвезда.

A post shared by ⭐️許路兒⭐️ (@lurehsu) on

Нејзината тајна, како што вели таа, е многу вода и многу овошје во исхраната, пренесува Daily Mail. Избегнува и пијалоци со шеќер, а единствен „порок“ за неа е една мала шолја кафе секое утро.

Луре, инаку, е ентериерски дизајнер, а тајванската јавност ја запозна преку сестрата Шерон, 35-годишна актерка.

Многу брзо стана славна, а денес на Инстаграм има над 230.000 следбеници, додека на Фејсбук има уште стотина илјади пријатели повеќе.