Временска прогноза за овој четврток

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и источните делови.

Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи повеќе во западните планински предели. Минималните дневни температури ќе се движат во интервал од 10 до 19, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде помеѓу 29 и 36 степени.

Скопје Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Температурите од 15 до 33 степени.