„Шамар-каршилак“ на најјако – си ги деформираа лицата (снимка)

Василиј Хамотски е крал на шлаканиците, но во последно време губи се повеќе судири. Последниот пораз го претрпе во финалето на Меѓународниот турнир во Варшава. Покрај поразот, тој претрпе и невидено тепање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dawid Zalewski (@zales2102)

Полјакот Давид „Залеш“ Залевски славеше по три круга, по што и двајцата борци имаа видливи повреди на лицето. На крајот, Залевски ја однесе победата во поени, и се реши кога Хамоцки во еден момент беше близу до нокаут.

Двајцата натпреварувачи по натпреварот на социјалните мрежи покажаа како изгледаат нивните лица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dawid Zalewski (@zales2102)