Секси селфи на Лима, сите зјапаат во еден детал: „Ќе ти експлодираат!“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кога прекрасната бразилска манекенка, Адријана Лима, го објави последното селфи на социјалните мрежи, сите погледи од фановите се закачија за нејзините стапала.

Иако Лима речиси секогаш е со беспрекорен стил и појавност, како на црвените теписи и модните писти, така и на социјалните мрежи, овој пат, како што тврдат нејзините фанови, направи мал гаф со високите потпетици.

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Според коментарите од обожавателите, Лима има облечено премали чевли за своето стапало, а за да биде гафот поголем, тие делумно се изработени од проѕирен материјал, па нејзините стапала буквално се прелеваат од нив.

„Прекрасна си, но чевлите ти се ужасни“, „Уште малку ќе ти експлодираат стапалата“, „Изгледа дека те болат нозете“, беа само некои од коментарите на фотографијата.