Се искарале со сопругата, па ноќта се закачил со авион во семејната куќа


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Според полицискиот извештај, околу 02:30 ноќе, по локално време, маж кој управувал мал приватен авион, се забил со леталото во неговата семејна куќа. За среќа, неговата сопруга и детето не се повредени во инцидентот.

Типот, како што пренесуваат медиумите повикувајќи се на изјави од сведоците, најверојатно намерно се забил во куќата , бидејќи неколку часа пред тоа бил приведен поради сомневања дека ја нападнал сопругата. Несреќата се случила откако тој бил ослободен од притвор.

Според изјави на сведоците , тој ја нападнал сиопругата вечерта додека пиеле . Мажот го возел авионот на својот газда.

Предниот дел на куќата е целосно изгорен, а жената и детето, за кое велел дека не знае дали е негово, поминале без повреди .