Само за екстремно богати и будали: Носените патики од Канје Вест на аукција- почетна цена 1 милион долари

Пар носени патики во сопственост Канје Вест, прототип модел Nike Air Yeezy, кои раперот ги носеше кога доби Греми награда, се најде на овогодинешната аукција во Хонг Конг.

Почетната цена на овој модел изнесува дури милион долари, а организаторите на аукцијата (престижната аукциска куќа Сотби) тврдат дека финалната ќе биде многу поголема.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sotheby’s (@sothebys)

Колекционерот кој ги продава, истакнува дека се посебни по тоа што раперот ги носел за време на својот настап на доделувањето на Греми наградите во 2008 година.

Ова е најскап пар патики кој досега се нашол на аукција.