Салма Хајек е класика


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Последните денови од 2020 година раскошната мексиканска убавица и славна холивудска актерка Салма Хајекг и испрати во бикини, а фотографиите кои ги објави на Инстаграм докажаа дека нејзината убавина, сексапил и заводливост се вистинска вонвременска класика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Последните денови од 2020 година“, напиша мексиканско-американската актерка. „Никогаш не сум била повеќе благодарна што сум здрава и во контакт со природата.

За фотографијата доби повеќе од 1,3 милиони лајкови, а ја воодушеви и манекенката Адријана Лима. „Дури и сонцето не сјае како тебе“, „Дали воопшто старееш“, „Како може да изгледаш толку добро“, напишаа нејзините следбеници, кои ги има повеќе од 16,8 милиони на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Имаше и такви кои сугерираат за можен фотошоп на фотките. „Нешто е многу чудно со океанот на првата фотографија“, беше еден од таквите коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)