Роналдо објави дека починало синчето од близнаците кои ги очекуваа со Георгина

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо објави дека неговиот новороден син починал при пораѓањето на Георгина која беше бремена со близнаци – машко и девојче.

Тој и неговата сопруга Георгина Родригез во октомври соопштија дека чекаат близнаци, а португалската фудбалска ѕвезда денеска на Инстаграм објави дека момчето починало.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

„Со најдлабока тага мора да објавиме дека нашето момченце почина. Тоа е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител. Самото раѓање на ќеркичката нѝ дава сила да го преживееме овој момент со малку надеж. Благодарни сме на докторите и на медицинските сестри на стручната грижа и поддршка“, наведено е во соопштението кое е потпишано од двајцата родители.

Тие, воедно, побараа да се почитува нивната приватност.

„Момче наше, ти си нашиот ангел. Засекогаш ќе те сакаме“, стои во објавата.

Кристијано Роналдо има четири деца – Кристијано јуниор, близнаците Ева Марија и Матеа и Аланa Мартина.