Роналдо го запали интернетот со гола фотографија!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Фотографијата која Роналдо ја постави на социјалната мрежа Инстаграм предизвика огромно внимание.

Португалецот покрај фудбалската кариера е успешен и на други полиња кои му носат додатна заработика. Па така одлучи да ги претстави својот нов модел на боксерки и тоа преку Инстаграм.

Имено, Роналдо на Инстаграм постираше фотографија на која е само по боксерки, а во описот напиша два збора: „Дупла невоља“.

Фотографијата за кратко време буквално го „запали“ интернетот и собра милион лајкови.