Роналдо го покажаа полуразголен на екранот – Меси и Мбапе „се кинеа“ од смеење (снимка)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо не се појави на овогодинешното доделување на „Златната топка“.

За време на церемонијата, беше прикажана фотографија на која се најдоа Роналдо и Дидие Дрогба, еден од водителите на програмата, како позираат полуголи, за еден познат магазин.

Тоа предизвика смеа кај присутните, а камерите ги уловија Меси, Мбапе и Левандовски како се смеат.