Прводекемвриска временска прогноза


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Првиот ден од месец декември во Македонија носи судено утро, а преку денот сончево време со мала, а во западните делови со умерена облачност.

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -10 до -2 Целзиусови степени. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 6 Целзиусови степени, Маврово 0, Охрид 5, Битола 4, Крива Паланка 5, Берово 4, Кавадарци 7, Дојран 11.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, поголема во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 12 степени.