Рецепт за највкусните печени компири кои можете сами да си ги подготвите

Пржените се ептен нездрава храна, варените се вкусни, ама печените со рузмарин и лук се „прсти да излижеш“. Еве го видео рецептот кој гарант ќе ве мотивира уште денес да си направите вакви компирчиња.