Ратајковски и алишта не одат заедно

Таа со својот сексапил, слободоумни ставови и животогледи, си наметна статус на девојка која е синоним за разголеност и минимализирање на „употребата“ на облека кога се во прашање социјалните медиуми.

Емили Ратајковски на Instagram нејзините следбеници воопшто не се изненадени да ја видат целосно гола, додека се пече на сонце, на пример.

26-годишниот модел одлучи да покаже неверојатен тен легната на дрвена платформа повторно само како нејзината мајка ја родила.

Емили исто така се потпира на својата природна убавина и често на сликите нема шминка. Ратајковски се испроба и во киното како љубовница на херојот на Бен Афлек – Енди Фицџералд во филмот од 2014 година Gone Girl, но генерално филмската кариера никако да ја постави на врвот, бидејќи ја гледаат само како “секси актерка”.

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Затоа Ратајковски изјави: “Ова е интересен парадокс. Ако сте секси актерка, тешко е да добиете сериозни улоги “.

NYC NYE

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

NYC NYE

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on