Рамос официјално стана играч на ПСЖ


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Серхио Рамос од денес и официјално е нов играч на ПСЖ.

Досегашниот капитен на Реал Мадрид потпиша договор на две години со клубот од Париз.

„ПСЖ е најдоброто место за да продолжам да сонува, најдобро место да продолжам со победите. Ќе дадам се од себе за да ги освоиме сите трофеи“, порача Рамос.

Пред Рамос ПСЖ го официјалзиираше трансферот на Ашраф Хакими од Интер, следен кој би требало да потпише е Џанлуиџи Донарума. Неговото претставување се очекува по финалето на Европското првенство.