Рамос ја промаши топката со атрактивен удар „ножички“, Меси му се изнасмеа (снимка)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Интересен момент беше издвоен на социјалните мрежи од натпреварот помеѓу ПСЖ и Монако.

Серхио Рамос во еден момент од натпреварот се обиде да направи „ножички“, меѓутоа неговиот обид заврши безуспешно откако ја промаши топката.

Во таа ситуација, Лионел Меси се сврте кон него и му се изнасмеа.