Путин традиционално во ледените руски води за Богојавление


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Рускиот претседател Владимир Путин и годинава го запази неговото традиционално богојавленско капење, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

„Многумина ме прашуваат дали Путин учествувал во богојавленското капење. Вие знаете дека тој традиционално го прави тоа, тоа е неговата традиција. А Путин ги почитува традициите“, рече портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков. Оваа година Путин традиционалното капење за Водици го направи во Подмосковје.