Повеќе му оди со девојките отколку на тениските терени

Бугарскиот тенисер Григор Димитров освен од тениските терени, за јавноста е познат и како еден од најголемите заводници меѓу спортистите.

Харизматичниот Димитров имаше бројни врски со исто така познати и богати убавици, но интересно ниту една девојка не била негова сонародничка.

Димитров во последните години беше во врски со светската музичка ѕвезда Никол Шерцингер, тенисерките Серена Вилијамс и Марија Шарапова, но сега е на прагот да се ожени со Лолита Османова.

25-годишната Лолита е ќерка на рускиот биснисмен и олигарх Елдар Османов, кој е косопственик на холдингот „ Mežregionsojenergo”.