Потврдено: Меси веќе го потпишал новиот договор!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Додека милионите фанови на Барселона со нетрпение очекуваат дали Лео Меси ќе го потпише нов договор со Каталонците, се појави информација која ги изненади сите.

Според претседателот на Шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас Аргентинецот веќе ставил потпис на документите. Меѓутоа се уште нема официјална потврда за тоа ниту од клубот, а ни од самиот Меси.

„Договорот на Меси е продолжен, освен ако не ме излагаа. Официјално договорите се обновени кога под нив стојат соодветни потписи, а не кога ќе бидат објавени во јавност“, изјави Тебас.

Инаку уште од 5-ти јули од Барселона официјално открија дека е постигнат договор со Аргентинецот, но не потврдија дека е потпишан.

Поради тоа веќе со месеци иднината на Меси е предмет на шпекулации, што создава неизвесност и нетрпение кај фановите на каталонскиот гигант.