После 23 години решена мистеријата: Еве зошто Џенифер Анистон ги покажуваше брадавиците во „Пријатели“!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Додека се прикажуваше серијата „Пријатели“ од 1994 до 2004 година една од најголемите мистерии беше зошто Рејчел, која ја играше Џенифер Анистон, постојано носи провидни маички под кои се гледаат нејзините брадавици.

Тоа не се случи еднаш, два пати или три, туку во секоја епизода, а со текот на години се појавија бројни теории зошто Рејчел ги излудуваше мажите, и тоа без градник.

Според едни, се е случајност, други пат тврдат дека продуцентите по секоја цена сакале да се истакнат нејзините гради, а Џенифер своевремено изјави дека идејата била да се „охрабрат жените“ и да започнат проект „ослободи ги брадавиците“, кој денес е популарен меѓу познатите личности.

Сепак, најлогично објаснување е дека Анистон едноставно не сака да носи градник, или тоа многу ретко го прави. Всушност, и на неодамнешното доделување на „Оскар“ се појави без градник.