Конте спреми силни милиони за „милионерот“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Антонио Конте оваа сезона го „препороди“ Челзи и сигурно чекори кон титулата, но сака додатно да го засили тимот за следната сезона.

Англиските медиуми тврдат дека италијанскиот менаџер веќе работи на новите засилувања, а при врвот на листата желби е играчот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс.

Раководството на Челзи сака да му ја исполни желбата на Конте и наводно е спремно да и понуди на Борусија Дортмунд 70 милиони евра за потписот на гермнаскиот репрезентативец.

Ројс целосно се рехабилитираше од повредите, се врати во стартниот тим на „милионерите“ и поторно се враќа во својата препознатлива форма кога беше еден од најдобрите во Европа.

Германецот исто така е голема желба на Арсенал кој во него гледа идеална замена за Алексис Санчез, па следното лето сигурно ќе гледаме голема битка за потписот на 27-годишниот крилен напаѓач.