Авто мото

Porsche Taycan VS Tesla Model S

Tesla Model S доживеа дебакл на Нурбургринг патеката, каде се проба да го руши рекордот на целосно електричниот модел на Porsche, фамозниот Taycan.

Top Gear сега реши овие два модели комплетно да ги спореди на права автомобилска писта. Еве што и како испадна.

To Top