Пендаровски „му изваде нерешено“ на светскиот шампион во бодибилдинг Крижанек


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот претседател Стево Пендаровски се сретна со Михал Крижанек од Словачка, кој е светски шампион во бодибилдинг.

„Нерешено со светскиот шампион во бодибилдинг Михал Крижанек од Словачка“, се пошегува преседателот при објаваѕа на фотографиите на Фејсбук.

„Имав можност да го сретнам за време на неговиот престој во Скопје, како почесен гостин на Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија, во рамки на меѓународниот натпревар во бодибилдинг“, додава тој.