Официјално: Кристиано Роналдо потврди дека чека четврто дете – Георгина е бремена


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


После бројните медиумски шпекулаци, Кристиано Роналдо потврди дека неговата 22-годишна девојка Георгина Родригез е бремена.

Роналдо неодамна доби близнаци, Ева и Матео, кои му ги роди сурогат мајка, исто како и првото негово дете, исто како и првото негово дете, Кристиано Роналдо Јуниор. Дека и по четврт пат ќе стане татко, славниот фудбалер откри во интервју за El Mundo.

Во разговорот за близнаците, Роналдо изјави дека е возбуден поради бебето кое е на пат да се роди.

Родригез претходно изјави дека е спремна за брак со фудбалерот.