ОФИЦИЈАЛНО: Крај на сите шпекулации! – Стигна потписот кој целиот свет го чекаше (ФОТО)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Медиумите многу шпекулираа, но сега на целата приказна е ставена точка!

Ова лето се појавија приказни дека Лионел Меси би можел да ја напушти Барселона. Се изгледаше шокатно, но имаше логика, а со одложувањето поптпишувањето на договорот Меси само ги зголемуваше шпекулациите, пишува Спортски.мк.

Се пишуваше дека одложувањето Меси би можело да значи дека тој ќе ја промени средината, посебно после сезоната во која Барселона успеа да го освои само шпанскиот куп.

Сепак, сега на сите шпекулации им дојде крајот, Меси стави потпис на новиот договор со Барселона.

Сето ова беше објавено на официјалниот сајт на клубот од Каталонија, а одличниот Аргентинец кој во текот на вчерашниот ден ја прими „Златната копачка“ со Барселона потпиша договор до 2021 година.

После 4788 денови од дебито. 602 одиграни натпревари, 523 постигнати погодоци и 30 освоени трофеи. Меси и официјално потврди дека сака уште.

Како што стои на официјалниот Твитер профил на Барселона „приказната продолжува“.